Jul. 19th, 2001

yarokuznetsov: (Default)
Головному редактору

видавництва «Д*****»

Ш***** В****** М******

*ваши ФИО*



ПРЕТЕНЗІЙНИЙ ЛИСТ


На обкладинці книги О****** П***** «*************» видавництва «Д*****» Київ-2006 неправомірно було використано і надруковано фотографію, автором якої я є (див. додаток).

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (від 23.12.93, ВВР, 1994, N 13, ст.65) (надалі – Закон) фотографічні твори є об’єктами авторського права. Автору по відношенню до його твору належать виключні права на використання твору і також право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.(ст. 15 Закону)
Видавництво «Д*****» не отримувало від мене чи моїх представників згоди чи дозволу на використання, в тому числі публікацію мого твору. Більш того, фотографія була надрукована навіть без посилання на автора.

Таким чином, це є незаконне використання мого авторського твору і порушення положень та вимог Закону. Фізична або юридична особа, яка не виконує вимоги Закону, є порушником авторських та суміжних прав (ст. 50 Закону).
Автор має право захищати свої права в порядку, встановленому цивільним законодавством. Автор має право подавати позови про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, подавати позови про відшкодування збитків (матеріальної шкоди), включаючи упущену вигоду, або стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права і (або) суміжних прав, або виплату компенсацій. (ст. 52 Закону).

Пропоную вирішити ситуацію, що склалася, позасудовим шляхом. Враховуючи призначення та тираж видання, прошу виплатити мені компенсацію в розмірі 5000 гривень. Контактний телефон: 8(***)*******, e-mail: *****@***.***

В протилежному випадку залишаю за собою право звернутися для захисту своїх прав у суд.




З повагою,

***********
yarokuznetsov: (Default)
До ********** районного суду
міста Києва
04053, м. Київ,
вул. Смирнова-Ласточкіна, 10-б


Позивач: *******************
03187, м. Київ,
вул. ********,**, кв. **

Відповідач: Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури „Д*****”
01034, м. Київ,
вул. *********, **

Ціна позову: 54 000 грн. 00 коп.



ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання авторства, припинення дій, що порушують авторське право та відшкодування матеріальної та моральної шкоди

03.10.2005 на сайті www.foto.ru мною було розміщено фотографію із зображенням Софіївської площі у м. Києві, яку було зроблено мною 01.10.2005 за допомогою фотоапарату марки CANON EOS DIGITAL REBEL (EOS 300D) cерійний номер 1920511444. Під фотографією було зазначено моє прізвище та ім’я. Усього на зазначеному сайті розміщено 76 моїх фотографій. 09.03.2006 цю фотографію я розмістив на сайті www.photographic.com.ua.
У березні 2007 року на одній із торгових точок книжкового ринку Петрівка в м. Києві я побачив книгу автора О. Палія під назвою „Навіщо Україні НАТО?” (далі – Книга), на обкладинці якої було розміщено мою фотографію. Придбавши зазначену книгу за 12 (дванадцять) грн. 00 коп. (що підтверджується відповідним товарним чеком) та ознайомившись з її змістом я не побачив жодної згадки про автора фотографії, розміщеної на обкладинці книги.
З огляду на те, що я не надавав згоди Відповідачу на використання моєї фотографії, а також враховуючи те, що зазначена фотографія була розміщена без вказівки на автора – Відповідач грубо порушив мої майнові та немайнові права інтелектуальної власності.
Згідно пункту 10 частини 1 статті 8 Закону України „Про авторське право та суміжні права” (далі – Закон) об’єктом авторського права є фотографічні твори. Аналогічна норма міситься у пункті 1 частини 1 статті 433 Цивільного кодексу України.
Відповідно до статті 9 Закону частина твору, яка може використовуватись самостійно, у тому числі й оригінальна назва твору, розглядається як твір і охороняється відповідно до Закону.
Згідно частини 3 статті 442 Цивільного кодексу України ніхто не має права опублікувати твір без згоди автора, крім випадків, встановлених цим Кодексом та іншим законом.
Статтею 443 Цивільного кодексу України передбачено, що використання твору здійснюється лише за згодою автора, крім випадків правомірного використання твору без такої згоди, встановлених цим Кодексом та іншим законом.
Відповідно до статті 445 Цивільного кодексу України автор має право на плату за використання його твору, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншим законом.
Використання твору можливо виключно з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта авторського права (стаття 440 Цивільного кодексу України, статті 31-33 Закону). Згідно частини 1 статті 32 Закону автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору.
Згідно статті 441 Цивільного кодексу України, використанням твору є, зокрема, його публічне виконання, відтворення будь-яким способом та у будь-якій формі.
Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України „Про видавничу справу” видавець зобов’язаний дотримувати норм авторського права.
Згідно пункту „а” статті 50 Закону порушенням авторського права і (або) суміжних прав, що дає підстави для судового захисту, є вчинення будь-якою особою дій, які порушують особисті немайнові права суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, визначених статтями 14 і 38 цього Закону, та їх майнові права, визначені статтями 15, 39-41 цього Закону, з урахуванням передбачених статтями 21-25, 42 і 43 цього Закону обмежень майнових прав.
Частиною 1 статті 15 Закону передбачено, що до майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать: виключне право на використання твору; виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами. Згідно з положеннями частини 3 цієї статті виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти будь-яке використання твору іншими особами.
Аналогічні положення містяться у статті 11 bis Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, за приписами якої автори літературних і художніх творів користуються виключним правом дозволяти:
(і) передачу своїх творів в ефір або публічне повідомлення
цих творів будь-яким іншим способом бездротової передачі знаків,
звуків або зображень.
Згідно зі статтею 52 Закону при порушеннях будь-якою особою авторського права і (або) суміжних прав, передбачених статтею 50 цього закону, недотриманні передбачених договором умов використання творів і (або) об’єктів суміжних прав, використанні творів і об’єктів суміжних прав з обходом технічних засобів захисту чи з підробленням інформації і (або) документів про управління правами чи створені загрози неправомірного використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав та інших порушеннях особистих немайнових прав і майнових прав суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав мають право, зокрема, подавати позови про відшкодування моральної (немайнової) шкоди та виплату компенсації.
Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України „Про інформацію” у випадках, коли правопорушенням, вчиненим суб'єктом
інформаційної діяльності, завдано матеріальної чи моральної шкоди
фізичним або юридичним особам, винні особи відшкодовують її
добровільно або на підставі рішення суду.
Вважаю, що Відповідач зобов’язаний сплатити на користь Позивача компенсацію за неправомірне використання об’єкта права інтелектуальної власності в розмірі 44 000 (сорок чотири тисячі) грн. 00 коп., що дорівнює 100 мінімальним заробітним платам.
Розмір компенсації обґрунтовується наступним:
1. Вина
- розміщення фотографії відбулось без згоди Позивача. При цьому, Відповідач навіть не намагався отримати таку згоду;
- використання фотографії на обкладинці Книги відбулось без жодного посилання на автора.
2. Наміри Відповідача
- під час намагання Позивача врегулювати спір у досудовому порядку, Відповідач ухилився від цього та залишив претензійний лист Позивача (додається) без відповіді і задоволення
3. Рекламна компанія
- презентація Книги відбулась під час круглого столу „Євроатлантична інтеграція України за нових внутрішньополітичних умов”
- в мережі Інтернет розміщено фотографію із зображенням Повноваженого Посла США в Україні Уільяма Тейлора, який тримає у руках Книгу, на обкладинці якої неправомірно використано фотографію.

Законом передбачено стягнення з порушника авторського права також і моральної шкоди.
Згідно частини 1 статті 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Згідно пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди” від 31.03.1995 № 4 під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Внаслідок неправомірної поведінки Відповідача, його відмови у розгляді мого претензійного листа та небажання відшкодувати шкоду, завдану такими неправомірними діями, мені було завдано душевних страждань
Я являюсь фотографом-аматором. Постійно викладаю свої фотографії в мережі Інтернет та завоював певний авторитет серед відвідувачів сайта www.foto.ru. Після виходу у світ Книги мій авторитет значно похитнувся. Мене почали підозрювати у тому, що я привласнюю собі чужі твори і усі попередні роботи, що містяться на моїй персональній сторінці в Інтернеті є нічим іншим як плагіатом. Така ситуація значно погрішила звичний перебіг мого життя, я відчуваю душевний дискомфорт, погіршився апетит, з’явилася знервованість, понизилась працездатність, погіршилися відносини з близькими, родиною, колегами, з’явилося відчуття невпевненості у собі.
Враховуючи зазначене, вважаю, що Відповідач зобов’язаний відшкодувати на мою користь моральну шкоду в розмірі 10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп.

Беручи до уваги усе вищезазначене, керуючись статтями 8-9; 14-15; 32; 50-52 Закону України „Про авторське право та суміжні права”, статтями 440-445; 1167 Цивільного кодексу України, статтею 20 Закону України „Про видавничу справу”, статтею 49 Закону України „Про інформацію”, статтею 11 bis Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди”, статтями 3; 118-120 Цивільного процесуального кодексу України,
прошу:
- стягнути з Відповідача компенсацію за неправомірне використання об’єкта права інтелектуальної власності в розмірі 44 000 (сорок чотири тисячі) грн. 00 коп.
- стягнути з Відповідача моральну шкоду в розмірі 10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп.
- зобов’язати Відповідача опублікувати в засобах масової інформації відомості про порушення права інтелектуальної власності та зміст судового рішення щодо такого порушення.

Додатки:
1. Позовна заява для Відповідача з додатками (копія).
2. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (оригінал).
3. Фотографія (3 оригінали).
4. Товарний чек (копія).
5. Претензійний лист (копія).
6. Повідомлення про вручення поштового відправлення претензійного листа Відповідачу (оригінал).
7. Книга „Навіщо Україні НАТО?” (оригінал).
8. Роздруківка з сайта http://kit.com.ua/index.php?module=search&query=%CD%E0%E2%B3%F9%EE+++%D3%EA%F0%E0%BF%ED%B3+++%CD%C0%D2%CE+%3F&start_day=2007-02-01&end_day=2007-02-25&ps=10&search=%D8%F3%EA%E0%F2%E8 (на 1 арк.)
9. Роздруківка з сайта http://photo.ukrinform.com/ukr/current/photo.php?id=111172 (на 1 арк.)
10. Роздруківка з сайта http://club.foto.ru/gallery/photos/photo.php?photo_id=494190&author_id=22552&sort=date&page=1&next_photo_id=500170&prev_photo_id=466711 ( на 1 арк.)
11. Роздруківка з сайта http://www.photographic.com.ua/gallery/photo.aspx?id=24166&ref=author (на 1 арк.)
12. Роздруківка з сайта http://www.dif.org.ua/ua/activity/286/pr080207.vis ( на 1 арк.)


02.07.2007

Позивач Я.В. Кузнєцов

June 2014

S M T W T F S
1 234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 25th, 2025 06:52 pm
Powered by Dreamwidth Studios